Vše

Červnové INTRO TALKS opět ve Voděrádkách


Jan Hejhálek, 14.5.2024
564 vidělo         13 se líbí
Už 6. června proběhne ve Voděrádkách u Prahy v pořadí čtvrtý debatní večer INTRO TALKS. Stejně jako loni se uskuteční v areálu bývalého Maršálkova statku ve Voděrádkách, kde nyní sídlí firma AVT Group. Hosty budou architekt a pedagog Petr Hájek, jenž se na proměně celého objektu již několik let spoluautorsky podílí, a majitel areálu Petr Vlček.Tuto dvojici jsme oslovili na základě pozitivních ohlasů, které vyvolalo video o Voděrádkách, kam se spousta z vás chtěla podívat, ale loňský termín propásla. Pokud k nim patříte i vy, můžete se do 3.6. zaregistrovat prostřednictvím tohoto formuláře. Následující den vás budeme kontaktovat a po potvrzení vaší účasti vám zašleme vstupenky.


Neformálním večerem vás již tradičně budou provázet šéfredaktor časopisu Martin Verner a redaktorka Tereza Šváchová. Na závěr je pro zájemce připravena prohlídka areálu.

Petr Hájek (* 1970), architekt a pedagog, je absolventem FA ČVUT v Praze a Školy architektury AVU. Je spoluzakladatel ateliéru HŠH Architekti, kde působil v letech 1998–2009. Od roku 2009 vede architektonickou kancelář Petr Hájek ARCHITEKTI. Od roku 2004 působí jako pedagog na FA ČVUT, kde byl jmenován docentem (2010) a profesorem (2017). Přednáší též na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Je zakladatelem a předsedou představenstva nadačního fondu na podporu umění a talentu Art-Now a zakladatelem Laboratoře Experimentální Architektury (LEA). V roce 2018 obdržel cenu Architekt roku.


Petr Vlček (* 1978) je absolventem Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. V oboru audiovizuální techniky působí od roku 2002, v roce 2014 založil společnost AVT Group, která v současné době zaměstnává 70 odborníků. Má dvě děti a jeho největším koníčkem je lyžování a bagrování. Vyrostl na opavském statku, z nějž utekl do bytu na pražských Vinohradech, a sám se diví, jak moc ho jeho kořeny táhnou zpět. Ve Voděrádkách chová čtyřicet slepic a dva psy a přemýšlí o založení obory a chovného rybníka.Ve velkorysém prostředí areálu společnosti Home of AV ve Voděrádkách se konalo již INTRO TALKS No. 3. Hlavním tématem byl UHPC.
Podobně jako minulý rok se i letos můžete těšit nejen na debatu, ale i na prohlídku objektu.

FacebookSdílet
Líbil se vám článek? Nemusíte dávat like, dejte nám
o tom vědět kliknutím na ikonku srdce.Podobné články< zpět na přehled článků