Vše

INTRO TALKS No. 2 se uskuteční 5. srpna ve Slavonicích


Martin Verner, 26.7.2022
Foto Michael Tomeš
275 vidělo         0 se líbí
Časopis INTRO vás zve na druhý debatní večer o architektuře INTRO TALKS No. 2. Tentokrát jsme se rozhodli nasměrovat vás do jihočeské perly zaalpské renesance – do Slavonic. Setkání s našimi čtenáři a dalšími příznivci architektury proběhne 5. srpna v 17 hodin ve spolupráci se slavonickým Spolkovým domem.


Jedním z hostů bude například prof. Zdeněk Fránek a vedle možnosti zúčastnit se společné debaty vám nabídneme i prohlídku Spolkového domu, který před pár lety prošel zásadní rekonstrukcí. Jejím autorem je kancelář ov-a Jiřího Opočenského a Štěpána Valoucha, jejichž práce byla nominována na Cenu Miese van der Rohe 2015.


Termín INTRO TALKS byl zvolen i s ohledem na souběžně probíhající populární Slavonice Fest, který se letos koná mezi 4. a 7. srpnem, takže kulturymilovní návštěvníci mohou těžit ze synergie programů. Debatou vás opět provedou šéfredaktor Martin Verner a redaktorka Tereza Šváchová.

Zdeněk Fránek (nar. 1961) je současný architekt a vysokoškolský pedagog, přednášející doma i v zahraničí. Po studiích na Fakultě architektury VUT v Brně působil na ÚHA v Blansku, v roce 1989 založil studio Fránek Architects. Mezi lety 2012 a 2018 byl děkanem Fakulty umění a architektury na Technické univerzitě v Liberci. Od roku 2020 působí jako vedoucí ateliéru Environmentálního designu pro architekturu na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. Je držitelem ocenění Architekt roku 2020. Navrhuje rodinné domy, kostely, muzea i vyhlídkové věže a je jedním z nejvýraznějších současných praktikujících architektů. Dobrá stavba je podle jeho slov taková, která souzní s přírodou a zároveň má duchovní dimenzi.


Adam Lacina (nar. 1985 ) absolvoval obor systematické biologie a ekologie na Masarykově univerzitě v Brně a architekturu vystudoval na Technické univerzitě v Liberci. Je dvojnásobným držitelem studentské ceny Ještěd f kleci (z toho jedenkrát ve spolupráci s Jiřím Lukášem). Vede vlastní ateliér v Olomouci a zajímá se především o krajinu a život v ní ve všech měřítkách.


INTRO TALKS No. 2
Kdy: 5. 8. 2022 v 17 h
Kde: Spolkový dům Slavonice
Vstup: zdarma


FacebookSdílet
Líbil se vám článek? Nemusíte dávat like, dejte nám
o tom vědět kliknutím na ikonku srdce.Podobné články< zpět na přehled článků