Vše

Sofistikované stoly navržené v souladu s přírodou


Text Kristýna Brožová, 5.9.2023
Foto archiv firmy
274 vidělo         2 se líbí
Jedním z cílů společnosti Wiesner-Hager je přicházet s nápaditými koncepty kanceláří, ve kterých by se pracovníci cítili dobře, což s sebou přináší i benefit v podobě vyšší efektivity práce. Rakouský výrobce nábytku se zároveň soustřeďuje na kreativní design, chytré funkce a dlouhou životnost jednotlivých výrobků, která vychází nejen z kvalitního zpracování, ale také z možnosti renovovat opakovatelně použitelné části.


Fenoménem dnešní doby je – bohužel – tendence ke konzumnímu způsobu života. Důraz na kvalitu spotřebního zboží upadá, protože není nic jednoduššího než nahradit nefunkční nebo zkrátka již nemoderní výrobek novým. Naštěstí se najdou i firmy, jejichž cílem je navrhovat produkty, které budou jejich uživatelům sloužit dlouhá léta. Společnost Wiesner-Hager, jež má výrobní závod i v České republice, jde v tomto ohledu ještě dál. Použité stoly furniloop, které pocházejí z její dílny a které jsou již na konci svého životního cyklu, si od svých zákazníků bere zpět, aby je mohla renovovat.


Furniloop – odpovědná investice do nábytku


Kus, který již dosloužil, firma rozmontuje, nepoužitelné části recykluje a nahradí je novými, zatímco ty ostatní projdou testováním, čistěním a procesem obnovy. Po opětovném sestavení je nábytek znovu připraven k použití. Wiesner-Hager tak představuje udržitelnou alternativu s vysokou úrovní kvality. Díky této cirkulární strategii dochází ke snížení emisí CO2 a omezení spotřeby materiálových zdrojů, a to až o 80 procent.

Ulevit životnímu prostředí… i zádům


Aby tento záměr mohl fungovat, je potřeba s renovací nábytku počítat již ve fázi jeho návrhu. Designéři tak stoly furniloop pojali nadčasově a s jistou mírou variability, která spočívá v několika variantách ocelového rámu. Ten může být černý celokovový či v kombinaci s dubovým masivem, provedení lze zvolit symetrické nebo asymetrické. Pracovní desku, kterou je možné zhotovit rovnež z masivu (ale také z laminátu, dýhy nebo HPL), uzavírá ze tří stran akustický panel z recyklovaných polyesterových vláken, jenž tak pracujícímu zajistí alespoň částečné soukromí. Kabely od potřebné techniky důmyslně skryje textilní kanál, psací potřeby pojme zásuvka s plstěným vzhledem umístěná pod pracovní deskou. Díky nastavitelné výšce stolu lze práci v sedě čas od času prostřídat se stáním a odlehčit tak páteři a uvolnit zádové svaly.


Nábytek Wiesner-Hager představuje krok k přehodnocení dosavadního způsobu práce a k vytvoření nového pracovního prostředí, které bude v souladu se zdravím zaměstnanců i s přírodou.


Wiesner-Hager
www.wiesner-hager.com


FacebookSdílet
Líbil se vám článek? Nemusíte dávat like, dejte nám
o tom vědět kliknutím na ikonku srdce.Podobné články< zpět na přehled článků