Vše

INTRO TALKS No. 3


Moderátoři diskuze – šéfredaktor Martin Verner a redaktorka a architektka Tereza Šváchová – pozvali na INTRO TALKS No. 3 jako hosty architekty Petra Hájka a Petra Teje.
Martin Verner, 4.12.2023
142 vidělo         5 se líbí
Ve čtvrtek 30. listopadu 2023 jsme uspořádali v pořadí třetí debatu o architektuře pod názvem INTRO TALKS No. 3. Moderátoři diskuze – šéfredaktor Martin Verner a redaktorka a architektka Tereza Šváchová – pozvali na pódium dva hosty, architekty Petra Hájka a Petra Teje. Setkání se konalo ve velkorysém prostředí areálu společnosti AVT Group ve Voděrádkách u Prahy.


Nepravidelný pořad INTRO TALKS, který v rámci dění okolo časopisu INTRO pořádáme, vznikl proto, abychom se čtenáři či příznivci architektury mohli debatovat přímo, živě a méně formálně, než se to děje prostřednictvím tištěného média nebo sociálních sítí. Myslíme si, že osobní setkání má vždy svoji důležitost, protože při něm spolu mluvíme a přitom si vidíme do očí. Chce to jen trochu vůle, finančních prostředků a odvahy.Setkání se konalo ve velkorysém prostředí areálu společnosti Home of AV ve Voděrádkách.


Výběr prvního hosta tentokrát vycházel ze skutečnosti, že jsme v říjnu a listopadu vydali dva časopisy, které se tematicky věnují betonu – pravidelné vydání INTRA s číslem 22 a extra vydání o UHPC. Proto jsme pozvali Petra Teje, spoluautora Štvanické lávky, jež byla dokončena v létě a vzbudila velkou pozornost. Petr Tej zároveň vede v Kloknerově ústavu ČVUT oddělení mostních konstrukcí a UHPC dokonale rozumí. Druhým hostem byl Petr Hájek, který má na vzniku areálu ve Voděrádkách velký autorský podíl. Stavba vznikla na místě bývalé skládky odpadu a mnoho použitého stavebního materiálu vzešlo z recyklace. A protože pro konání INTRO TALKS vybíráme vedle zajímavých hostů vždy i neobvyklou lokalitu nebo stavbu, ani tentokrát nemohla na závěr chybět prohlídka objektu.
Na závěr INTRO TALKS proběhla i prohlídka objektu, kterou vedl Petr Vlček.


Setkání ve Voděrádkách nám také umožnilo obě čísla časopisu pokřtít. Nepolili jsme je lepkavým mokem, jen jsme je před diváky triumfálně zvedli nad hlavu. Všichni hosté si pak své časopisy vonící novotou mohli odnést domů. Celý večer jsme navíc měli možnost využívat skvělých hostitelských schopností majitelů – manželů Vlčkových – a „jejich“ lidí, kteří pro nás zajistili také raut. Ano, došlo i na kančí se šípkovou…


Záznam části večera můžete zhlédnout na INTRO TV, fotky a ohlasy i na našich dalších platformách. Už teď se těšíme na INTRO TALKS No. 4. Sledujte nás, dozvíte se o architektuře víc!Za INTRO Martin Verner


FacebookSdílet
Líbil se vám článek? Nemusíte dávat like, dejte nám
o tom vědět kliknutím na ikonku srdce.Podobné články< zpět na přehled článků