Vše

Přijďte na INTRO TALKS No. 3


Tereza Šváchová, 23.11.2023
668 vidělo         15 se líbí
Zveme vás do pozoruhodného areálu bývalého Maršálkova statku ve Voděrádkách, nyní sídla Home of AV, kde se 30. listopadu 2023 v 19.00 hodin v rámci křtu nejnovějšího vydání časopisu INTRO uskuteční debata nejen o betonu a architektuře, ale též prohlídka objektu.


Diskuzní večer navazuje na pár předchozích a zcela naplňuje původní poslání, tedy přivést publikum z řad široké veřejnosti i příznivců architektury na netradiční anebo nepříliš dostupné místo a živě mu zprostředkovat zážitek z diskuze, během níž dostanou slovo zajímavé osobnosti ze světa architektury. Těmi tentokrát budou architekti Petr Hájek a Petr Tej, tedy autoři ikonických realizací dokončených v minulých měsících: multifunkčního sálu v Císařských lázních v Karlových Varech, respektive Štvanické lávky v Praze. Hovořit budeme i na téma rethink/reuse/upcycle/recycle nebo o tom, jak může beton uspět v dnešní společenské poptávce.


Neformálním večerem vás již tradičně budou provázet šéfredaktor časopisu Martin Verner a redaktorka Tereza Šváchová. Na místě bude zajištěno občerstvení formou rautu a návštěvníci budou mít možnost zakoupit si zde starší i aktuální vydání časopisu INTRO. Každý si navíc zdarma odnese listopadové INTRO EXTRA zaměřené na UHPC.


Na závěr je pro zájemce připravena prohlídka areálu Home of AV, kterou vás provedou Petr Vlček, majitel statku a hnací motor jeho rekonstrukce, a Petr Hájek, spoluautor návrhu.


Prosíme zájemce o účast na INTRO TALKS, aby se nezávazně přihlásili prostřednictvím tohoto formuláře. Děkujeme!


INTRO TALKS: hovory očima architektury No. 3
KDY: čtvrtek 30. listopadu 2023 v 19.00 hodin
KDE: Home of AV, Voděrádky – nevšední prostor pro všechny, které baví umění a architektura
CO: křest nového INTRA 22 – Beton, diskuze s hosty, komentovaná prohlídka areálu Home of AV
VSTUPNÉ: zdarma
PARKOVÁNÍ ZAJIŠTĚNO


PROGRAM:
18.15 hodin – příchod hostů
18.45 hodin – usazení hostů
19.00 hodin – začátek programu
21.00 hodin – raut a pro zájemce prohlídka areálu


Hosté


Petr Hájek (* 1970), architekt a pedagog, absolvent FA ČVUT v Praze a Školy architektury AVU. Je spoluzakladatel ateliéru HŠH Architekti, kde působil v letech 1998–2009. Od roku 2009 vede architektonickou kancelář Petr Hájek ARCHITEKTI. Od roku 2004 působí jako pedagog na FA ČVUT, kde byl jmenován docentem (2010) a profesorem (2017). Přednáší též na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Je zakladatelem a předsedou představenstva nadačního fondu na podporu umění a talentu Art-Now a zakladatelem Laboratoře Experimentální Architektury (LEA). V roce 2018 obdržel cenu Architekt roku.


Petr Tej (* 1978), architekt a mostní inženýr, věnuje se navrhování konstrukcí mostů a lávek. Vystudoval Školu architektury na pražské AVU u Emila Přikryla, Fakultu architektury ČVUT u Aleny Šrámkové a obor mostní konstrukce na Fakultě stavební ČVUT v Praze. Pracuje jako vedoucí oddělení mostních konstrukcí v Kloknerově ústavu ČVUT v Praze. Společně s Janem Mourkem a Oto Melterem založil studio Bridge Structures.


FacebookSdílet
Líbil se vám článek? Nemusíte dávat like, dejte nám
o tom vědět kliknutím na ikonku srdce.Podobné články< zpět na přehled článků