Vše

Plastová okna i dveře v atraktivním designu


Text a foto VEKA, 31.3.2022
91 vidělo         0 se líbí
Roky přetrvával názor, že okna či dveře vyrobené z plastových profilů nenabízejí dostatečnou barevnou různorodost a estetičnost, jakou disponují například hliníkové profily. Technologický pokrok však z plastu učinil kvalitní a atraktivní alternativu i pro ty nejnáročnější architekty a jejich projekty. Například produkty německé společnosti VEKA představují pestrou paletu designových možností.


Architekti, projektanti, developeři, ale i koncoví zákazníci mají čím dál větší zájem o vzhledově jedinečná okna. Proto společnost VEKA, výrobce plastových okenních a dveřních profilů nejvyšší třídy A, rozšířila své portfolio produktů o povrchovou úpravu VEKA SPECTRAL. Ta je speciálně tvrzená a vedle elegantního vzhledu propůjčuje oknům i řadu dalších užitečných vlastností – mimo jiné zvýšenou odolnost vůči poškrábání či schopnost odpuzovat nečistoty.


„Do jejího vývoje jsme investovali nemálo času i prostředků a za její kvalitou a životností si stojíme. Proto na okna s povrchovou úpravou VEKA SPECTRAL dáváme všem zákazníkům prodlouženou desetiletou záruku,“ říká Milan Klepsa, hlavní zástupce společnosti VEKA pro Českou republiku a Slovensko. VEKA SPECTRAL zahrnuje jedenáct barevných odstínů a letos k těm stávajícím přibudou Tender Oak Grey, Tender Oak White a Tender Oak Antique – barvy imitující dubové dřevo.

Dokonale prosvětlený interiér


Trendem v oblasti současného bydlení jsou jednoznačně velkoformátové prvky, především okna a dveře, propojující vnitřní prostory se zahradou či terasou. Společnost VEKA má ve své produktové nabídce dvě varianty velkoformátových dveří – zdvižně-posuvné VEKAMOTION 82 a VEKAMOTION 82 MAX, které do interiéru vnesou více přirozeného světla.


Díky kompaktnímu kování, jež se doposud používalo jen u dřevěných a hliníkových konstrukcí, bylo u VEKAMOTION 82 možné výrazně snížit výšku rámu i středního sloupku. Stejně tak mohla být zmenšena drážka v profilu, která je nezbytná pro instalaci. Právě to umožnilo vylepšit výztuže, a tedy i zatížitelnost prvků. Dveřní systém je však samozřejmě možné osadit i běžně dostupným kováním.


Designová varianta VEKAMOTION 82 MAX nabízí pohledovou šířku pouhých 28 milimetrů a mnohem větší prosklenou plochu – ta mohla být zvětšena o sedm centimetrů na šířku a třináct centimetrů na výšku. Tato inovativní konstrukce rovněž umožňuje takřka zcela překrýt rám omítkou a docílit tak téměř bezrámového vzhledu.

Zvuková a tepelná izolace


VEKAMOTION 82 i designová varianta MAX také poskytují vynikající zvukovou a tepelnou izolaci. Do posuvných dveří je možné osadit moderní trojskla až do tloušťky 54 milimetrů, což ovšem vyžaduje velkoobjemové těsnění. „Toho je dosaženo spolehlivým utěsněním mezi prahem, rámem a křídlem pomocí dvou optimalizovaných těsnění v křídle. Obě těsnění jsou spojena prostřednictvím vulkanizovaných rohů, díky kterým vzniká pevný rohový spoj,“ prozrazuje Milan Klepsa.


U VEKAMOTION 82 MAX lze také velmi jednoduše dosáhnout vysoce kvalitní povrchové úpravy, například pomocí již zmíněného produktu VEKA SPECTRAL. Lze ovšem zajistit i hliníkové opláštění, a to použitím několika různých hliníkových profilů, které lze na dveře namontovat i dodatečně bez dalších přídavných prací.


VEKA
www.veka.cz
veka-okna.cz


FacebookSdílet
Líbil se vám článek? Nemusíte dávat like, dejte nám
o tom vědět kliknutím na ikonku srdce.Podobné články< zpět na přehled článků