Vše

Okenní fólie s designem matně lakovaného dřeva


kolektiv autorů společnosti RENOLIT Tábor s.r.o., 3.2.2020
Foto archiv firmy
153 vidělo         0 se líbí
Současným trendem v oblasti designu jsou matné barvy. Objevují se nejen v bytových interiérech, ale rovněž v automobilovém průmyslu a oblíbili si je také výrobci oken. Matná barva a na omak příjemný povrch okenního rámu jsou častými požadavky jak ze strany architektů, tak investorů. Čím „sametovější“ povrch okno má, tím bývá žádanější.


Na tuto skutečnost bezprostředně zareagoval i přední výrobce fólií, desek a dalších výrobků z plastů – německá firma RENOLIT. Ta v nových produktech zkombinovala již dobře známou hloubkovou ražbu dřeva VLF s transparentní vrstvou PVDF. V oblasti autenti čnosti a originality plastových fólií tak nasadila laťku hodně vysoko, neboť nové fólie jsou na pohled i na omak prakti cky nerozeznatelné od skutečného dřeva.


Nová řada okenních fólií RENOLIT EXOFOL PFX Super-Matt představuje další kvalitativní a designový posun ve výrobě okenních rámů a dveří. Základem nové fólie je osvědčený neměkčený PVC RENOLIT EXOFOL PX, který byl doplněn vrstvou PVDF, jež se už dříve objevila u špičkového produktu RENOLIT EXOFOL FX. Nová plastová fólie s obsahem fluoru se chová podobně jako vrstva teflonu na pánvi. Nízké povrchové napětí chrání film před nečistotami a chemikáliemi, díky čemuž odolává nejen vlivům prostředí, ale dokonce i účinkům barev případných sprejerů. Navíc je údržba okenních rámů velmi jednoduchá, neboť na čištění stačí voda, trocha mýdla nebo pracího prostředku a měkký kartáček či houba.


Povrch oken a dveří opatřený těmito fóliemi připomíná matně nalakované dřevo, přičemž jeho vzhled nejlépe vystihuje slovo „sametový“. Jako první se na trh dostávají čtyři dubové dekory v odstínech Honey Oak (medový dub), Ginger Oak (zázvorový dub), Pepper Oak (pepřový dub) a Weissbach Eiche (dub Weissbach). Dokonale autentický vzhled dubu zvýrazňuje detailně propracovaná a přitom originálně variabilní struktura dřevěných vláken.


Okenní fólie RENOLIT EXOFOL PX i PFX nabízejí vedle výjimečného designu také maximální životnost a technickou vyspělost. Podobně jako ostatní fólie EXOFOL využívají i nové produkty technologii slunečního štítu (Solar Schield Technology), která okenní profi l chrání před intenzivním slunečním zářením, jež by mohlo z dlouhodobého hlediska ovlivnit jeho barevnost i tvarovou stálost. Barevné pigmenty technologie SST odrážejí infračervené záření, a snižují tak teplotní rozdíly mezi povrchem a vnitřní částí profilu. Pro snadnější zpracování je zadní strana těchto fólií ještě opatřena vrstvou primeru.


Symbolem kvality produktů RENOLIT jsou dlouhé záruční lhůty. Jejich délka vždy závisí na dvou faktorech – na zvoleném typu fólie a samozřejmě na klimatických podmínkách prostředí, ve kterém jsou používány. Novinkou je v tomto kontextu celosvětové prodloužení záruční lhůty fólií RENOLIT EXOFOL FX až na dobu dvaceti let. U ostatních typů fólií se záruční lhůta pohybuje mezi deseti až dvaceti lety.


RENOLIT Tábor s. r. o.
Farského 888/15, 390 02 Tábor
www.renolit.com


FacebookSdílet
Líbil se vám článek? Nemusíte dávat like, dejte nám
o tom vědět kliknutím na ikonku srdce.Podobné články< zpět na přehled článků