Vše

Nahlédněte do nového designového obchodu Dušek Décor, jehož interiér tvoří skvosty světových návrhářů


Text Kristýna Brožová, 20.1.2023
Foto archiv firmy DUŠEK DÉCOR
1218 vidělo         6 se líbí
Showroom v pražské Libni otevřeli teprve před necelým rokem. Jeho interiér tvoří skvosty od předních španělských a portugalských návrhářů, které jinde v Česku nenajdete. „Dovážet sem z takové dálky nábytek a doplňky prémiové kvality, u nichž jsme dopředu nedokázali říct, jestli se vůbec někomu budou líbit, je šílenství,“ říká Beáta Dušková, spolumajitelka značky DUŠEK DÉCOR. Sázka na jednu kartu se však vyplatila.


V harmonicky zařízeném showroomu, který působí dojmem, jako by tu byl odjakživa, nás vítají usměvaví manželé. Dominantu interiéru tvoří sedací souprava s krbem a velkým zrcadlem, pozornost poutá i výrazná tapeta na druhé straně pokoje a objemné svítidlo u okna. Každý vybraný doplněk tu má své místo a člověk by vydržel obdivovat je celé hodiny. Porcelánová busta Salvadora Dalího stejně jako podobizna Julia Caesara na velkoformátovém plátně se nedají přehlédnout. Ačkoli se zde prolíná vícero stylů, vše je ve vzájemném souladu.

„Navrhování by mělo být především hra,“ vysvětluje Beáta Dušková, jež má osmiletou zkušenost s čalouněním nábytku, a dodává, že pokud má být designér inovativní, musí občas vykročit ze zaběhlých kolejí. Mnoho architektů a designérů má svůj typický rukopis, přesto je dobré čas od času opustit zažité vzorce a udělat něco neočekávaného. „Myslím si, že je potřeba experimentovat, objevovovat nové možnosti, nepřestat se v dané oblasti vzdělávat a nespokojit se jen s nabízeným standardem, i když to stojí mnohem více úsilí i času. To platí i pro nás. Jen tak totiž můžeme nabídnout architektům to, co jinde neseženou, a pomoci jim doladit jejich projekty do posledního detailu,“ dodává.

Interiér vzorkovny DUŠEK DÉCOR její slova jen potvrzuje. Rozhodně nejde o nahodilý výběr produktů, ale o důmyslně zvolenou přehlídku nejrůznějších stylů, díky níž zákazník získá představu o netradičních možnostech laku, čalounění, kování, barvách dřeva, sametu či mramoru a zároveň může ocenit jejich precizní provedení. Vedle toho jsou zde k vidění dřevěné podlahové a stropní lišty, jejichž výrobě včetně lakování se věnuje Adam Dušek a které jsou dokladem poctivého truhlářského řemesla. „Lišty se začaly z interiérů postupně vytrácet, stále se ale najde spousta architektů, kteří o ně mají zájem,“ říká podnikatel.


Pop-up store aneb Showroom v pohybu


Kuráž, energie i vůle vytrvat přinesla manželům Duškovým ovoce. Mezi značkami, které v současné době zastupují, bychom našli například jména jako Royal Stranger, Ginger & Jagger, Munna Design, Covet, Brabbu, Pullcast, JetClass, Laskasas, Domkapa či Alexandra. „Během krátké doby se nám podařilo získat si absolutní důvěru jednotlivých výrobců. Vidí, že jejich produkty prezentujeme jinak, šťavnatěji, a že to má úspěch. Proto jsou ochotni zapůjčit nám nábytek a doplňky i v hodnotě několika milionů korun a my pak jejich práci můžeme představit zákazníkům například formou pop-upu. Celý showroom kompletně přestavíme a převlečeme do nového kabátu. Letos v prosinci jsme interiér věnovali kolekcím Ginger & Jagger a Munna Design, v březnu 2023 to tu bude patřit značce Alexandra, se kterou jsme uzavřeli exkluzivní partnerství,“ popisuje Beáta Dušková obchodní strategii.

Hra s otevřenými kartami


Mezi další klíčový bod podnikání manželů Duškových patří upřímnost a otevřenost. Živá vysílání z výrobního zákulisí si na Instagramu oblíbilo značné množství sledujících, kteří díky tomu mohou nahlédnout pod pokličku toho, jak jednotlivé produkty vznikají, a neuniknou jim ani zajímavosti a novinky ze světa designu. „Chceme lidem ukázat, na čem právě pracujeme, jak produkty vybíráme nebo představit nové kolekce, a to včetně cen. Nic neskrýváme,“ říká Beáta Dušková. Ta spolu s manželem zároveň zve příznivce designu na jarní veletrh For Interior 2023, kde bude DUŠEK DÉCOR jedním z vystavovatelů: „Rádi bychom zde ukázali kolekci mosazného kování a vypínačů, DD lišty, svítidla Ginger & Jagger a bar od zmiňované rodinné firmy Alexandra. Samozřejmě netradičně, po svém,“ uzavírá podnikatelka s úsměvem.


DUŠEK DÉCOR:
www.dusekdecor.com


FacebookSdílet
Líbil se vám článek? Nemusíte dávat like, dejte nám
o tom vědět kliknutím na ikonku srdce.Podobné články< zpět na přehled článků