Vše

Minimalistická okna, maximální spojení s přírodou


Kolektiv autorů, 21.1.2020
Foto archiv firmy
666 vidělo         3 se líbí
Snadná manipulace s posuvnými velkoformátovými okny, a to i navzdory jejich vysoké hmotnosti , subtilnost rámů pouhých pět centimetrů. Firma Janošík překonává dosavadní limity oken a posouvá je zase kus dále.


Firma Janošík, výrobce oken pro současnou architekturu, se specializuje na celoskleněné stěny a bezrámová okna, která nabízí v nadstandardních velikostech – fixní okna mohou mít skla bez dělení o rozměru až 16 × 3,2 metru. Novinkou jsou posuvná okna Sparrow, která lze snadno odsouvat i navzdory jejich hmotnosti, dosahující až tisíc kilogramů (což odpovídá rozměru zhruba 6 × 3 metry). Navíc jsou subtilnější než kdy dříve – jejich tloušťka dosahuje pouhých padesáti milimetrů.


„Princip oken se změnil. Místo oken uprostřed stěny se okny stávají celé stěny, které propojují interiér s okolní krajinou. My se snažíme, aby spojení bylo co nejsilnější a nic jej nerušilo. Říká se totiž, že polovinu kvality domu tvoří okolní zahrada, vzrostlé stromy a daleké výhledy,“ přibližuje Jakub Janošík.Zažít pocit svobody


Okna tohoto výrobce jsou navrhována s ohledem na funkčnost a krásu architektury a jejich cílem je vnášet do vnitřních prostor více přirozeného světla, vytvářet iluzi, že mezi uživatelem a okolní krajinou vlastně nestojí žádná překážka. „Díky velkoformátovým posuvným plochám se z interiéru a zahrady stává jeden prostor. Panoramatická
okna o velikosti až šestnáct metrů bez dělení zaručí ničím nerušené výhledy, a vy se tak můžete kochat přírodními sceneriemi. Okna splývají s domem, v ideálním případě ani nepoznáte, že tam nějaká jsou. Bude se vám zdát, že okolní příroda je přímo u vás doma. Nová konstrukce nám umožnila vyrábět posuvná okna tloušťky pouhých padesát milimetrů, což jim navrací zapomenutou eleganci,“ dodává Jakub Janošík a poukazuje na to, že řada lidí se nespokojí s domem z katalogu, ale sní o důmyslnějším bydlení – o rozvážně řešeném prostoru, navrženém s ohledem na okolní kontext a pečlivě promyšleném do posledního detailu. Těm náročnějším chce proto firma Janošík dopřát důstojné řešení oken, tedy „ničím nerušený prostorový zážitek a pocit svobody“.


FacebookSdílet
Líbil se vám článek? Nemusíte dávat like, dejte nám
o tom vědět kliknutím na ikonku srdce.Podobné články< zpět na přehled článků